rolety zewnętrznepowrót

Aluminiowe rolety zewnętrzne to jeden z najpopularniejszych sposobów dodatkowego zabezpieczenia budynku. Podstawowe funkcje rolet zewnętrznych to podwyższenie parametrów izolacyjnych stolarki okiennej oraz odstraszanie potencjalnych intruzów.

Umiejętne użytkowana roleta zewnętrzna poprawia parametry izolacyjne okna o kilkanaście procent (dane dotyczą okien pcv z podwójnym pakietem szybowym). Jednakże zewnętrzna roleta okienna potrafi doskonale chronić zarówno przed mrozem jak i gorącem. Niewątpliwe zalety zewnętrznych rolet okiennych doskonale doceniają posiadacze bardzo dużych okien, którzy nie wyobrażają sobie życia w domach bez rolet.

Kolejnym atutem przemawiającym za stosowaniem rolet okiennych jest zapewnienie domownikom poczucia intymności i komfortu dzięki możliwości odizolowania się od otoczenia oraz wścibskiego wzroku sąsiadów i postronnych przechodniów.

BARTAL OKNA LUBLIN - Rolety okienne Lublin.
W naszym klimacie właściwości izolacyjne rolet przydają się przez cały rok. Dzięki roletom w zimie możemy skutecznie zmniejszyć koszty ogrzewania, natomiast podczas letnich upałów jesteśmy w stanie utrzymać przyjemną komfortową temperaturę w domu. Dodatkowym atutem przemawiającym za zamontowaniem rolet jest możliwość skutecznego zaciemnienia pomieszczenia, cechę tę docenią miłośnicy dziennego oglądania telewizji, jak również mamy usypiające w dzień małe dziecko.
Rolety Rolety zapewniają również poczucie bezpieczeństwa i intymności, natomiast w nocy chronią mieszkańców przed nadmiernym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Istnieje możliwość wbudowania w roletę moskitiery zabezpieczającej przed przed owadami, jednakże rozwiązanie to potrafi być problematyczne z uwagi na częste rozrywanie moskitiery przez zwierzęta domowe lub samych domowników. Dlatego też radzimy dokładnie przemyśleć decyzję zakupu rolet zewnętrznych ze zintegrowanymi moskitierami.
"